149061
Book
In basket
Poetyka : wstęp do teorii dzieła literackiego / Adam Kulawik. - Wydanie 3. (dodruk). - Kraków : "Antykwa", 1997. - 399 [1] strona ; 24 cm.
Niniejsza książka zawiera logiczny i kompletny wykład z zakresu czterech dyscyplin wchodzących w skład poetyki: stylistyki, nauki o wierszu, kompozycji dzieła literackiego oraz genologii, czyli nauki o rodzajach i gatunkach literackich. Jest to podręcznik przeznaczony dla studentów polonistyki i filologii obcych w uniwersytetach i wyższych szkołach pedagogicznych, przydatny również dla nauczycieli języka polskiego i uczniów starszych klas w liceach ogólnokształcących.
Availability:
Czytelnia Główna (ul. Popiełuszki 10)
Copies are only available in the library: sygn. C-82 (1 egz.)
Notes:
Bibliography, etc. note
Bibliografia na stronach 385-[388].
Indeks.
Target audience note
Podręcznik przeznaczony dla studentów polonistyki i filologii obcych w uniwersytetach i wyższych szkołach pedagogicznych, przydatny również dla nauczycieli języka polskiego i uczniów starszych klas w liceach ogólnokształcących.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again